Agrowiec.eu

logo


Jesteś tutaj: Strona główna >> Wszystkie aktualności


Aktualności


20 sierpnia 2021

Kastrator do kukurydzy Bourgoin

Produkcja nasion hybrydowych wymaga procedury usuwania wiech z żeńskich roślin. Gwarantuje to, że są one zapylane wyłącznie przez męską roślinę kukurydzy, co umożliwia wzrost pożądanej hybrydowej kolby kukurydzy na roślinach żeńskich. Od wielu lat Ploeger Oxbo Group działa na tym rynku w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaczynaliśmy od belek kastracyjnych, które można było montować na opryskiwaczach samojezdnych.

Osiem lub dziewięć lat temu wprowadziliśmy na rynek nasz samobieżny kastrator Oxbo 5170. Ta maszyna została opracowana i zbudowana w Wielkiej Brytanii. Specjalnie zaprojektowana do przenoszenia dwunastorzędowej belki kastracyjnej, która umożliwia jej koszenie i wyciągnięcie wiech z dużą prędkością i niezrównaną dokładnością. Wysoka wydajność to zasługa naszego unikalnego systemu automatycznej kontroli wysokości.

Ponieważ duży dwunastorzędowy kastrator nie jest idealny do każdej sytuacji, jako Ploeger Oxbo Group opracowaliśmy również mniejszą wersję przystosowaną do europejskich standardów, Bourgoin BD320. Maszyna przeznaczona do belek kastracyjnych składających się do dziewięciu rzędów i wyposażona jest w ten sam typ systemu automatycznej kontroli wysokości, co obecny Oxbo 5180. Maszyny te są również standardowo wyposażone w nasz ekran dotykowy CC pilot oraz system telemetrii FleetCommand.

Prototyp testowaliśmy w 2020 roku, zaś już rok później (2021) pierwsza maszyna pojawiła się u naszego klienta w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo przygotowanym przez klienta.

Czytaj więcej22 listopada 2019

Agritechnica 2019

Targi Agritechnica w Hanowerze to nie tylko święto fanów techniki rolniczej, ale również najważniejsze wydarzenie w branży rolniczej, na którym prezentowane są nowości z całego świata.

Niezmiernie miło było Państwa gościć na stoisku Ploeger Oxbo Group w roli Polskiego generalnego partnera. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za spotkania.

Na wystawie prezentowaliśmy aplikator gnojowicy AT5105 LNMS, Oxbo 8040 kombajn do zbioru jagód, maszynę do zbioru fasoli na świeży rynek BH100 oraz zupełnie nowy projekt - samojezdną zgrabiarkę CM4240, która otrzymała nominację do nagrody maszyny roku 2020.

Czytaj więcej05 września 2019

Zaproszenie na Targi Leśne do Legnicy

Serdecznie zapraszamy Państwa na targi leśne FOREST SHOW do Legnicy, które odbędą się dnia 28 września 2019 r tj. sobota w godzinach od 9-17. Na targach zaprezentujemy opony leśne takich marek jak: ALLIANCE Forestry oraz opony niskociśnieniowe. Dla każdego zainteresowanego współpracą z nami przewidujemy drobny upominek. 

Czytaj więcej20 maja 2019

Zaproszenie Opolagra 2019

Witamy Państwa,

firma Agrowiec ma przyjemność zaprosić Państwa na coroczną wystawę rolniczą, która odbędzie się w dniach 14 – 16 czerwca na Lotnisku w Kamieniu Śląskim k. Opola. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska nr C007, gdzie dział Agroopony zapewni Państwu doradztwo i wsparcie techniczne przy dobrze opon, dętek, felg, kół bliźniaczych oraz sprzęgów i kół wąskich do uprawy międzyrzędowej.

Czytaj więcej09 kwietnia 2019

Zaproszenie do złożenia oferty

Zapytanie ofertowe dotyczące zlecenia usługi doradczej realizowanej w ramach Projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje Działanie 1.3 Rozwój przedsiębiorczości Poddziałanie 1.3.2 Rozwój przedsiębiorczości – ZIT WrOF,  Schemat 1.3.C.2 Doradztwo dla MSP – projekty grantowe IOB.

Przedmiot zamówienia to świadczenie usług doradczych pt.: “Opracowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa, zawierającej elementy strategii marketingowej”.

 

Nazwa plikuRozmiarLink
Zaproszenie-do-złożenia-oferty-strategia-rozwoju.pdf 388 KB Pobierz

Czytaj więcej20 lutego 2019

Zaproszenie na szkolenie - "Akademia opon rolniczych"

Serdecznie zapraszamy na szkolenie organizowane we współpracy z firmą Trelleborg pod nazwą "Akademia opon rolniczych".

Celem szkolenia jest zgłębienie wiedzy o budowie opon oraz ich prawidłowym wykorzystaniu w gospodarstwie.

Spotkanie rozpocznie się dnia 19 marca 2019 r. o godzinie 10:00 w Ziębickim Centrum Kultury w Ziębicach.

Czytaj więcej27 sierpnia 2018

Podziękowania za spotkanie - Ząbkowice Śląskie

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas Dożynek w Ząbkowicach Śląskich. Niezmiernie miło było nam Państwa gościć. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej20 sierpnia 2018

Podziękowania - Dożynki Stoszowice 2018

Szanowni Państwo,

 

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas Dożynek w Stoszowicach. Niezmiernie miło było nam Państwa gościć. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

Zespół Agrowiec

 

 

Czytaj więcej05 czerwca 2018

Opolagra 2018 - zaproszenie

Szanowni Państwo,

W dniach 15-17 czerwca serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska nr D021 podczas XV edycji Opolagry - wiodącej wystawy rolniczej południowej Polski.

Dział Agroopony oferuje Państwu wsparcie techniczne i doradcze w doborze opon, dętek, felg, kół wąskich-międzyrzędowych, kół bliźniaczych i sprzęgów oraz gąsienic.

Do zobaczenia na Opolagrze.

Czytaj więcej05 czerwca 2018

Podziękowania za przybycie na spotkanie

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska oponylesne.eu podczas Konferencji dla Zakładów Usług Leśnych w Połańcu. Niezmiernie miło było nam Państwa gościć i odpowiadać na Państwa pytania dotyczące naszej oferty opon leśnych, gąsienic czy opon rolniczych. Mamy nadzieję, że nasz asortyment spotkał się z Państwa uznaniem. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej10 maja 2018

Konferencja dla Zakładów Usług Leśnych

Szanowni Państwo,

zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Konferencji dla Zakładów Usług Leśnych, która odbędzie się dnia 26 maja, w miescowości Połaniec.

Czytaj więcej18 września 2017

Pokazy polowe Oxbo CP100

Dnia 15.09.2017 odbyły się pokazy polowe maszyną Oxbo CP100 w fimie GS Polska Sp. z o.o., gdzie można było zobaczyć zbiór kukurydzy na świeży rynek. Maszyna spotkała się z zadowoleniem uczestników spotkania.

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować uczestnikom spotkania oraz firmie GS Polska Sp. z o.o.

Czytaj więcej23 sierpnia 2017

Podziękowania za przybycie na spotkanie

Logo FEI European ChempionshipsW sierpniu 17-20 bieżącego roku na Hipodromie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w Morawie koło Strzegomia zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Juniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Tłumy kibiców i wielkie sportowe emocje towarzyszyły skokom, gdzie jednym ze sponsorów była firma URSUS producent ciągników i maszyn rolniczych, którą mieliśmy okazję reprezentować. Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i zapraszamy ponownie.

Czytaj więcej09 czerwca 2017

Opolagra 2017

W dniach 9-11 czerwca odbywa się wiodąca wystawa rolnicza południowej polski - Opolagra. Wystawa ma miejsce na Lotnisku Kamień Śląski k. Opola.

Niniejszym zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska H 023. Gdzie przygotowaliśmy dla Państwa wystawę maszyn oraz wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie odpowiemy na Państwa pytania.

Czytaj więcej30 maja 2017

Pokaz polowy ciągnika z agregatem uprawowym

W dniu 29.05.2017 odbył się pokaz polowy ciągnika Ursus 11054 o mocy 110 KM wraz z agregatem uprawowo-siewnym talerzowym firmy Rol/ex. Ciągnik bardzo dobrze spisał się w pracach polowych z agregatem jak również w gospodarstwie przy wywożeniu obornika. Pokaz odbył się w powiecie kłodzkim w miejscowości Wilkanów. Dziękujemy gospodarzowi oraz licznym uczestnikom za przybycie.


Czytaj więcej30 maja 2017

Pokaz polowy prasy Ursus

W dniu 24 maja 2017 roku w miejsowości Służejów ( powiat Ząbkowice, gmina Ziębice) odbyło się pierwsze uruchomienie, przekazanie klientowi oraz pokaz polowy pracy prasy Ursus model Z543/A. Razem z prasą pracował ciągnik Ursus 11054 o mocy 110 KM. Z racji, że jestesmy autoryzowanym dealerem marki Ursus podczas uruchomienia towarzyszyła nam ekipa techniczna Ursusa. Na załączonym filmie w pełni można zobaczyć możliwości pracy maszyny. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Czytaj więcej18 maja 2017

Podziękowania za przybycie na spotkanie

Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim osobą, które przybyły na pokaz Ursus Demo Tour 2017. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu zapoznali się Państwo z marką Ursus oraz otrzymali odpowiedź na towarzyszące pytania.

Poniżej, film z pokazów nakręcony przez jedną z osób nas goszczących:

Czytaj więcej28 kwietnia 2017

Zaproszenie Demo Tour Ursus 2017

Firma Agrowiec serdecznie zaprasza na pokazy polowe Ursus Demo Tour 2017. Ciągniki będą współpracowały z maszynami renomowanego producenta marki Agromasz ( pług, agregat, siewnik). Dodatkowo będzie można zobaczyć maszyny marki Rol/ex. To będzie dobra okazja, by przekonać się jak pracują ciągniki i maszyny. Podczas pokazów nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny więc liczymy również na Waszą obecność.Czytaj więcej12 kwietnia 2017

Pokaz polowy Ursus

Dnia 11.04.2017 odbył się pokaz polowy ciągnika Ursus 11054 o mocy 110 KM wraz z agregatem uprawowo-siewnym talerzowym firmy Rol/ex. Pokaz odbył się w powiecie kłodzkim w miejscowości Stary Wielisław.

Czytaj więcej12 listopada 2015

Podziękowania za odwiedzenie stoiska podczas Targów Agritechnica 2015

Drodzy Klienci, Szanowni Państwo,

prosimy przyjąć serdeczne podziękowania za odwiedzenie stoiska Ploeger podczas Targów Agritechnica 2015 w Hannover. Liczymy, że kontynuacja naszej współpracy nadal będzie przebiegała pomyślnie.

Czytaj więcej12 października 2015

Agritechnica 2015 - Hannover

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska PLOEGER (hala 25, stroisko nr H12), podczas Światowych Targów Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2015, które odbywają się w dniach 08-14 listopada w Hannoverze (8-9 listopada to dni ekskluzywne). 
Jako polski przedstawiciel będziemy do Państwa dyspozycji na stoisku 9 - 10 listopada.
Naszych bliskich partnerów prosimy o kontakt w sprawie biletów.

Czytaj więcej14 września 2015

IX Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej

12-13 września w Ząbkowicach Śląskich odbyły się IX Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej, które w tym roku połączone zostały z II Targami Rolno-Spożywczymi.
W czasie uroczystości prezentowaliśmy usługi montażu oraz demontażu kół oraz usługi ustawienia geometrii maszyn rolniczych.

Czytaj więcej01 września 2015

Dożynki Gminno-Powiatowe w Niedźwiedziu

Dnia 30 sierpnia w Niedźwiedziu odbyło się Święto Plonów powiatu ząbkowickiego i gminy Ziębice. Podczas uroczystości prezentowaliśmy przede wszystkim swoją wiedzę oraz urządzenia do ustawiania geometrii kół w pojadach rolniczych, jak i sprzęt do demontażu oraz montażu opon. 
Chcemy złożyć serdeczne podziękowania osobą, które odwiedziły nasze stoisko oraz zaprosić do dalszej współpracy.

Czytaj więcej11 czerwca 2014

Pierwszy rozruch w sezonie 2014

Dzisiaj, dnia 11 czerwca odbył się pierwszy rozruch, zbioru grochu maszynami Ploeger EPD540 w sezonie 2014. Klika zdjęć z okolic Jordanowa, dolny śląsk.

Czytaj więcej03 czerwca 2014

Targi oponiarskie w Essen

Od 27-30 maja można było uczestniczyć w jednej z największych imprez oponiarskich związanych 

Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć również nas!

Czytaj więcej12 grudnia 2013

Wyjątkowy pokaz zbioru grochu

Wyjątkowy pokaz zbioru grochu w sezonie 2013. Prezentowany przez Droneworx u Porta Groenteteelt, Belgia.

Czytaj więcej30 października 2013

AGRITECHNICA 2013 Hannover - Światowe targi techniki rolniczejZapraszamy do odwiedzenia stoiska PLOEGER (hala 25, stoisko nr H20) podczas Światowych Targów Techniki Rolniczej AGRITECHNICA 2013, które odbywają się w dniach 12-16.11.2013 w Hannoverze. 

Dni ekskluzywne: 10-11.11.2013

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej23 października 2013

PMC AR-3W oraz AR-4B

Dwa nowe modele maszyn do zbiorów ziemniaków PMC Harvesters (Grupa Ploeger Oxbo Group) zadebiutowały właśnie w tym roku!
Obie z nich dostępne są z 3-rzędową bądź 4-rzędową jednostką zbierającą. Maszyny charakteryzuje szeroki zakres regulacji oraz doskonały system czyszczący.Maszyna napędzana jest 12 Litrowym silnikiem o mocy 400 KM. Podwozie wyposażono w napęd kołowy i gąsienicowy z niezależnym sterowaniem tylnej osi.

Czytaj więcej30 września 2013

I Ogólnopolska Konferencja Producentów i Przetwórców Kukurydzy Cukrowej

Dnia 19 września 2013 odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Producentów i Przetwórców Kukurydzy Cukrowej organizowana we współpracy przez firmy AGROWIEC oraz Syngenta Polska.
Spotkanie odbyło się pod patronatem Zakładu Produkcji Spożywczej JAMAR Szczepaniak Sp.J. 
Spotkanie rozpoczęło się od pokazu odmian kukurydzy super słodkiej z oferty firmy Syngenta na polach demonstracyjnych w miejscowości Starczówek, w następnej kolejności uczestnicy mogli zobaczyć pokaz mechanicznego zbioru kukurydzy maszyną Oxbo 2480 przygotowany przez firmę AGROWIEC. 

Czytaj więcej27 września 2013

Nowa odsłona Ploeger i Ploeger Oxbo Group

Od Października 2011 Ploeger i Oxbo tworzą jedną grupę Ploeger Oxbo Group. Od tego czasu zaszło kilka zmian, które doprowadziły do całkowitej restylizacjiPLOEGER i Ploeger Oxbo Group. Od przeniesienia siedziby Ploeger do nowej lokalizacji, po zmiany wewnętrzne również na stronie internetowej. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony pod adresem: http://www.ploeger.com/

Czytaj więcej08 sierpnia 2013

PLOEGER EPD 540

Z wielką przyjemnością pragniemy Państwu przedstawić nową maszynę do zbioru grochu PLOEGER EPD540. Wszelkie nowości jak i informacje techniczne będziemy publikować na bieżąco.

Czytaj więcej09 lipca 2013

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH Minikowo - 2013

Miło jest Nam złożyć serdeczne podziękowania wszytkim którzy odwiedzili nasze stoisko w dniach 6-7 lipca na XXXVI Międzynarodowych Targach Rolno-Przemysłowych w Minikowie. Prezentowaliśmy przede wszystkim swoją wiedzę oraz maszyny PLOEGEROXBO i PMC Harvesters

Czytaj więcej21 maja 2013

Szkolenia operatorów maszyn PLOEGER

W dniach 26 - 27 luty 2013 odbyło się szkolenie operatorów maszyn BP 2100 do zbioru fasoli szparagowej. Z kolei szkolenie operatorów maszyn EPD 538 do zbioru grochu, odbyło sie w dniach następnych 28 luty - 1 marzec 2013. Obydwa szkolenia odbyły się w fabryce PLOEGER w Holandii. Uczestnicy poznawali szczegółowo budowę maszyny, zasadę działania oraz poszczególnych jej systemów.

Czytaj więcej01 grudnia 2012

Zbiór kukurydzy maszyną OXBO 2480

Film przedstawiający zbiór kukurydzy w Polsce maszyną OXBO 2480.

 

Czytaj więcej01 września 2012

AGROOPONY.eu

W związku z uruchomieniem przez firmę AGROWIEC witryny AGROOPONY.eu wszystkich naszych obecnych jak i nowych klientów zachęcamy do kontaktu z nami oraz odwiedzenia strony internetowej http://www.agroopony.eu
Mogą znaleźć na niej Państwo opony rolnicze producentów wiodących marek ogumienia do kombajnów, ciągników, oraz innych maszyn. Naszą domeną jest hasło: "...Dobierzemy opony do każdej maszyny..!" W ten sposób wychodząc naprzeciw potrzebą naszych klientów staramy się dostarczać pełny asortyment produktów dla techniki rolniczej.

Czytaj więcej01 czerwca 2012

Szkolenie operatorów

W dniach 14-16 maj 2012 w fabryce PLOEGER w Holandii zostało zorganizowane szkolenie dla operatorów maszyn EPD 538.
Wszyscy uczestnicy poznawali szczegółowo budowę maszyny, zasadę działania oraz poszczególnych jej systemów.
Poniżej mała galeria z wydarzenia. 

Czytaj więcej26 marca 2012

AGROWIEC oficjalnym Dealerem PMC HarvestersZ przyjemnością informujemy, iż dnia 20.03.2012 w Wielkiej Brytanii podpisaliśmy umowę z firmą PMC Harvesters i staliśmy się oficjalnym Dealerem PMCHarvesters w Polsce! W ten sposób obecni klienci firmy uzyskują najwyższej jakości usługi min: serwis, zakup części zamiennych oraz przede wszystkim zakup maszyn nowych i używanych.

Czytaj więcej06 grudnia 2011

Agritechnika 2011- Hannover

Mała galeria z targów Agritechnica w Hannoverze ukazująca stanowisko, w którym obsługiwaliśmy naszych klientów, oraz wszystkich zainteresowanych współpracą w przyszłości z Ploeger Oxbo Group.

 

Czytaj więcej16 listopada 2011

Spotkanie dealerów Wismar - Hannover 11-13 listopad 2011

Miło nam Państwa poinformować, iż na spotkaniu dealerów które odbyło się w Niemczech w dniach 11-13 listopad 2011 zostaliśmy poinformowani o fuzji firm Ploeger i Oxbo po 20 latach nieformalnej współpracy. 

Czytaj więcej