Agrowiec.eu

logo

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Kastrator do kukurydzy Bourgoin


Kastrator do kukurydzy Bourgoin

Produkcja nasion hybrydowych wymaga procedury usuwania wiech z żeńskich roślin. Gwarantuje to, że są one zapylane wyłącznie przez męską roślinę kukurydzy, co umożliwia wzrost pożądanej hybrydowej kolby kukurydzy na roślinach żeńskich. Od wielu lat Ploeger Oxbo Group działa na tym rynku w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaczynaliśmy od belek kastracyjnych, które można było montować na opryskiwaczach samojezdnych.

Osiem lub dziewięć lat temu wprowadziliśmy na rynek nasz samobieżny kastrator Oxbo 5170. Ta maszyna została opracowana i zbudowana w Wielkiej Brytanii. Specjalnie zaprojektowana do przenoszenia dwunastorzędowej belki kastracyjnej, która umożliwia jej koszenie i wyciągnięcie wiech z dużą prędkością i niezrównaną dokładnością. Wysoka wydajność to zasługa naszego unikalnego systemu automatycznej kontroli wysokości.

Ponieważ duży dwunastorzędowy kastrator nie jest idealny do każdej sytuacji, jako Ploeger Oxbo Group opracowaliśmy również mniejszą wersję przystosowaną do europejskich standardów, Bourgoin BD320. Maszyna przeznaczona do belek kastracyjnych składających się do dziewięciu rzędów i wyposażona jest w ten sam typ systemu automatycznej kontroli wysokości, co obecny Oxbo 5180. Maszyny te są również standardowo wyposażone w nasz ekran dotykowy CC pilot oraz system telemetrii FleetCommand.

Prototyp testowaliśmy w 2020 roku, zaś już rok później (2021) pierwsza maszyna pojawiła się u naszego klienta w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo przygotowanym przez klienta.