administracja - Download Agrowiec.eu

logo

Jesteś tutaj: Strona główna » Maszyny rolnicze » Maszyny uprawowe » Agro-masz » SP - Siewnik poplonówSP - Siewnik poplonów

Opis

Przyjemny siew poplonów
Maszyna pozwala na rozsiewanie poplonów różnego rodzaju i wielkości granulatu. Układ wysiewający to jednostka elektryczna napędzająca uniwersalny wałek wysiewający o dużym zakresie regulacji prędkości. Ziarno dozowane jest ze zbiornika o pojemności 200 litrów. Wałek wysiewający przenosi materiał siewny do ośmiokanałowego rozdzielacza skąd pneumatycznie transportowany jest do elastycznych przewodów wysiewających, wykonanych z tworzywa sztucznego, zakończonych płytkami. Za transport ziaren odpowiedzialne są dwie elektryczne dmuchawy wspomagające.

Równomierna praca
Wielką zaletą takiego sposobu rozprowadzania wysiewanego materiału jest pewność jego równomiernego rozłożenia na polu bez względu na warunki pogodowe (wiatr) panujące podczas wykonywania zabiegu agrotechnicznego.

Duża dokładność
Za dokładne dozowanie wysiewanego materiału odpowiada dedykowany komputer. Przyjazny użytkownikowi moduł umożliwia operatorowi kontrolę i regulację podstawowych parametrów siewu.


Cztery kroki do precyzji
System wymaga wprowadzenia do pamięci:
- żądanej dawki ziarna jaka ma zostać wysiana na hektar,
- szerokości roboczej maszyny, na jakiej siewnik jest nabudowany,
- dawki jaką dozuje wałek wysiewający podczas jednego pełnego obrotu (tą informację operator może wyczytać z tabeli wysiewu bądź otrzymać ją z próby kręconej).
Dla właściwego funkcjonowania maszyny sterownik potrzebuje jeszcze jednego parametru
- prędkości roboczej, o której informacje w czasie rzeczywistym przesyła do komputera czujnik z koła kopiującego bądź antena GPS.

Dla Twojej wygody
Płytki rozsiewające mocowane są na specjalnej ramce. Mogą być rozmieszczane w różnych odstępach w zależności od tego jaką szerokość roboczą ma Twoja maszyna, na którą nabudowano siewnik. SP200 dedykowany jest dla agregatów o szerokości roboczej mieszczącej się w przedziale od 2 do 6 metrów.

Zestaw dla Ciebie
W skład standardowego kompletnego zestawu SP200 wchodzi rozsiewacz z kompletną instalacją elektryczną i płytą montażową, elastyczne przewody wysiewające (20mFajne, osiem płytek wysiewających oraz ramka na płytki z uchwytami.

Standard:
- elektryczne sterowanie dawką wysiewu
- podwójna dmuchawa elektryczna
- zasilanie 12V/40A
- 8 przewodów wysiewających z płytkami
- uniwersalny wałek wysiewający
- mieszadło w zbiorniku
- wskaźnik poziomu ziarna
- pojemnik do próby kręconej
- możliwość nabudowania na różne typy agregatów
- sygnał prędkości roboczej nadawany z koła kopiującego

Opcje:
- stopnie załadunkowe
- sygnał prędkości roboczej nadawany z GPS

Dodatkowe informacje na stronie producenta:
http://www.agro-m...amp;tab=dt

Silnik

-

Napęd

-

Opony

-

Prędkość

-

Sterowanie

-

Wymiary

- szerokość robocza w zakresie od 2 do 6 metrów

Zbiornik/pojemność

- pojemność skrzyni 200 l

Waga

- 70kg

Więcej informacji